σημαντικό: ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Κέντρο Ξένων Γλωσσών Μαρούλης

Όπως ίσως γνωρίζετε από τον  Ιανουάριο του 2019 λειτουργεί η ιστοσελίδα του κέντρου μας στην διεύθυνση: www.mlc.edu.gr

Στην ιστοσελίδα μπορείτε να κάνετε δύο σημαντικά πράγματα: α) να μαθαίνετε τα νέα, τις ανακοινώσεις και άλλα πολλά για το κέντρο μας και β) να έχετε πρόσβαση στο 4Schools , το οποίο είναι μια ειδική πλατφόρμα για τους γονείς και τους μαθητές.

Το 4Schools το βρίσκετε στην αρχική σελίδα της ιστοσελίδας μετά τα νέα & ανακοινώσεις. Υπάρχει ειδικός χώρος για την πλατφόρμα και έχετε πρόσβαση μόνο με συγκεκριμένους κωδικούς. Εάν έχετε κωδικούς τότε μπορείτε να τους χρησιμοποιήσετε άμεσα. Το «όνομα χρήστη» είναι ΠΑΝΤΑ ο αριθμός του κινητού σας και ο κωδικός είναι αυτός που σας έχει σταλεί σε μήνυμα.

Εάν δεν έχετε κωδικό εισόδου τότε θα χρειαστεί να κάνετε τα εξής: στείλτε με μήνυμα στο 6974545348 το όνομα σας και τον αριθμό του κινητού σας ή στείλτε στο μέηλ: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., το όνομα και τον αριθμό του κινητού σας ή περάστε από την γραμματεία πρωινές ώρες για τα στοιχεία και επίδειξη χρήσης (ώρες: 12:00-13:00 εκτός Σαββάτου).Εμείς θα σας στείλουμε ένα μήνυμα στο κινητό σας με το «όνομα χρήστη» (ΠΑΝΤΑ ο αριθμός του κινητού σας) και τον κωδικό που χρειάζεστε (το αποθηκεύετε και δεν το διαγράφετε). Μετά εσείς συνδέεστε με την πλατφόρμα ΜΟΝΟ από την ιστοσελίδα μας, εισάγετε τα στοιχεία που σας στείλαμε και έχετε αυτόματα πρόσβαση. Με την πρόσβαση μπορείτε να κάνετε:

Έλεγχο στα οικονομικά σας, έλεγχο απουσιών, έλεγχο μαθημάτων, έλεγχο επιπλέον υλικού και ενημερώσεων, έλεγχο ύλης και πολλά άλλα. Ανάμεσα σε όλα αυτά μπορείτε να κλείνετε τα ραντεβού σας με τις καθηγήτριες για τις ενημερώσεις. Από αυτό το τρίμηνο τα ραντεβού των ενημερώσεων θα κλειστούν ΜΟΝΟ μέσα από το 4Schools. Πρώτα θα λάβετε τις προσκλήσεις ενημέρωσης (μέσα στον Μάρτιο) και μετά μέσω του 4Schools θα κλείσετε τα ραντεβού σας. Αυτό θα γίνεται πλέον μόνο μέσα από την πλατφόρμα του 4Schools. Προσοχή να μην χάσετε τον κωδικό σας, μετά τον πρώτο κωδικό κάθε επόμενος θα έχει κόστος.

Με την χρήση του 4Schools μπορείτε να έχετε άμεση πρόσβαση στο μάθημα, το κέντρο και τον μαθητή σας, είναι μία σημαντική ευκολία για εσάς και μια προσφορά από εμάς για να μπορείτε να εκμεταλλευτείτε τις δυνατότητες της τεχνολογίας και των σύγχρονων μέσων επικοινωνίας.

Δημήτρης Μαρούλης, Διευθυντής Σπουδών

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ

Διεύθυνση:
Ανδρέα Παπανδρέου 84300 Νάξος
Τηλέφωνο:

Copyright © 2022 Maroulis Language Schools. Με την επιφύλαξη κάθε δικαιώματος.